Свети Никола

Сандански

Свети Никола

Пефки

Евиа - Пефки

Евиа е втор најголем остров во Грција. Одалечен од Скопје околу 490 км. Островот е долг 180км, главен град е Халкида во чија близина се наоѓа мост кој го поврзува островот со копно. Од Атина е одалечено 80км. Островот Евиа е омилена дестинација на локалното население. Се одликува со долги песочни плажи, поволни климатски услови, богата флора и фауна, многу борова шума, бројни термални извори и археолошки наоѓалишта.
Прочитај Повеќе

ПОЛИХРОНО

Вила Пепи, Хотел Мустакас

Полихроно е убаво туристичко место на полуостровот Халкидики опкружено со бујна вегетација и долга песочна плажа. Се наоѓа на околу 100 км југоисточно од Солун. Прекрасната песочна плажа природната убавина, срдечноста и гостопримливоста на домаќините, добро организираната инфраструктура на хотели, маркети, пекари, таверни, ресторани, кафичи, пицерии се гаранција за пријатен и незаборавен одмор.
Прочитај Повеќе

Олимпик Бич

Вила Лана

Вила Лана се наоѓа на 30 м одалеченост од плажа. Располага со 1/2 , 1/3, 1/4 студиа, со комплетно опремена кујна, сателитска ТВ, клима (за користење на истата се доплатува кај сопствениците 5 еур од ден) и тераса.
Прочитај Повеќе

Вила Томас

Вила ТОМАС се наоѓа на 70 м одалеченост од плажа. Располага со 1/2 , 1/3, 1/4 студиа, со комплетно опремена кујна, сателитска ТВ, клима (за користење на истата се доплаќа кај сопствениците 5 еур од ден), и тераса.
Прочитај Повеќе

Вила Ленка

Вила Ленка се наоѓа на 350 м одалеченост од плажа. Располага со 1/2 , 1/3, 1/4 студиа, со комплетно опремена кујна, сателитска ТВ, клима (за користење на истата се доплаќе кај сопствениците 5 еур од ден), тераса.
Прочитај Повеќе

Црна Гора

Будва

Будва е најатрактивното место на јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1и 2..., а најголема атракција претставува Стариот град кој го каректиризираат тесни улични. Во непосредна близина се наоѓа и островот Св. Никола кој е најголем во овој дел на Јадранот, а до него се стигнува со брод-такси.
Прочитај Повеќе

Сутоморе

Туристичка населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе барови, дискотеки, забавни пракови за деца и други објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор. Сместувањето е во центарот на градот на само 150м од плажа и ги нуди следниве капацитети:
Прочитај Повеќе

Бечиќи

Бечиќи е најатрактивното место на јадранскиот брег и се наоѓа само 2 км пред Будва. Прекрасната песочна плажа долга 2 км е добитник на престжната награда Grand Prix за најубава плажа во Европа. Благата медитеранска клима и 220 сончеви денови во годината гарантираат пријатен престој на секој посетител.
Прочитај Повеќе

Чањ

Чањ е атрактивно туристичко место кое се наоѓа помеѓу Петровац и Сутоморе. Има прекрасна плажа во должина од 1км, наречена Златна обала, по бојата на песокот. Во непосредна близина на Чањ се наоѓа прочуената Краљичина плажа до која се доаѓа само со брод. Престојот во Чањ надополнет со многубројните излети во неговата непосредна околина нуди можност за одличен одмор.
Прочитај Повеќе

Буљарица

Буљарица е сеуште недопрен бисер на јадранот со песочна плажа долга преку 2 км која до ден денес го има задржано својот природен изглед. Се наоѓа на околу 1 км од прекрасниот Петровец.
Прочитај Повеќе

Турција

Кушадаси

Кушадаси е едно од најубавите места на брегот на Егејското Море. Кушадаси нуди можност
за незаборавен одмор, тука секој ќе најде нешто за своите желби и потреби, добар одмор, забава, уживање. По целодневното уживање на некоја од прекрасните песочни  плажи (Ladies Beach, Green Beach, Long Beach) и капењето во топлото море, вечерта на располагање Ви стојат безброј кафулиња, ресторани, дискотеки. Добрата локација на Кушадаси овозможува и посета на некој од античките локалитети Памуккале, Ефес, Дидим....или пак адреналински ден резервиран за посета на aqua park. Што и да одберете сигурно нема да погрешите.

Прочитај Повеќе

Македонија

Охрид

Градот Охрид со своите природни убавини, преубавото Охридско Езеро и богатото културно-историско наследство е вистински бисер во Македонија. Вашиот престој во Охрид покрај многубројните плажи, ресторани, кафе барови, дискотеки ќе го збогатат и големиот број на културно-историски знаменитости.
Прочитај Повеќе